Home » SUKAN » Senarai Jadual Penuh EURO 2020

Senarai Jadual Penuh EURO 2020

Senarai Jadual Penuh EURO 2020. Seperti yang kita semua ketahui EURO 2020 kembali pada tahun ini 2021. Ini disebabkan oleh pandemik Covid-19 yang melanda dunia kita pada hari ini.

Berikut dikongsikan kepada anda semua peminat-peminat bola sepak Jadual Penuh EURO 2020 untuk rujukan bermula dari perlawanan pertama hingga ke perlawanan akhir.

Senarai Jadual Penuh EURO 2020
Senarai Jadual Penuh EURO 2020

Sabtu 12 Jun

Kumpulan A: Turki VS Itali (3 Pagi, Rome)

Sabtu 12 Jun

Kumpulan A: Wales VS Switzerland (9 Malam, Baku)

Kumpulan B: Denmark VS Finland (12 Tengah Malam, Copenhagen)

Ahad 13 Jun

Kumpulan B: Belgium VS Russia (3 Pagi, St Petersburg)

Kumpulan D: England VS Croatia (9 Malam, London)

Kumpulan C: Austria VS Macedonia Utara (12 Tengah Malam, Bucharest)

Isnin 14 Jun

Kumpulan C: Belanda VS Ukraine (3 Pagi, Amsterdam)

Kumpulan D: Scotland VS Czech Republic (9 Malam, Glasgow)

Kumpulan E: Poland VS Slovakia (12 Tengah Malam, St Petersburg)

Selasa 15 Jun

Kumpulan E: Sepanyol VS Sweden (3 Pagi, Seville)

Kumpulan F: Hungary VS Portugal (12 Tengah Malam, Budapest)

Rabu 16 Jun

Kumpulan F: Perancis VS Jerman (3 Pagi, Munich)

Kumpulan B: Finland VS Russia (9 Malam, St Petersburg)

Kumpulan A: Turki VS Wales (12 Tengah Malam, Baku)

Khamis 17 Jun

Kumpulan A: Itali VS Switzerland (3 Pagi, Rome)

Kumpulan C: Ukraine VS Macedonia Utara (9 Malam, Bucharest)

Kumpulan B: Denmark VS Belgium (12 Tengah Malam, Copenhagen)

Jumaat 18 Jun

Kumpulan C: Belanda VS Austria (3 Pagi, Amsterdam)

Kumpulan E: Sweden VS Slovakia (9 Malam, St Petersburg)

Kumpulan D: Croatia VS Czech Republic (12 Tengah Malam, Glasgow)

Sabtu 19 Jun

Kumpulan D: England VS Scotland (3 Pagi, London)

Kumpulan F: Hungary VS Perancis (9 Malam, Budapest)

Kumpulan F: Portugal VS Jerman (12 Tengah Malam, Munich)

Ahad 20 Jun

Kumpulan E: Sepanyol VS Poland (3 Pagi, Seville)

Kumpulan A: Itali VS Wales (12 Tengah Malam, Rome)

Kumpulan A: Switzerland VS Turki (12 Tengah Malam, Baku)

Isnin 21 Jun

Kumpulan C: Macedonia Utara VS Belanda (12 Tengah Malam, Amsterdam)

Kumpulan C: Ukraine VS Austria (12 Tengah Malam, Bucharest)

Selasa 22 Jun

Kumpulan B: Russia VS Denmark (3 Pagi, Copenhagen)

Kumpulan B: Finland VS Belgium (3 Pagi, St Petersburg)

Rabu 23 Jun

Kumpulan D: Czech Republic VS England (3 Pagi, London)

Kumpulan D: Croatia VS Scotland (3 Pagi, Glasgow)

Kumpulan E: Slovakia VS Sepanyol (12 Tengah Malam, Seville)

Kumpulan E: Sweden VS Poland (12 Tengah Malam, St Petersburg)

Khamis 24 Jun

Kumpulan F: Jerman VS Hungary (3 Pagi, Munich)

Kumpulan F: Portugal V Perancis (3 Pagi, Budapest)

Peringat Kalah Mati

Pusingan 16 Pasukan

Sabtu 26 Jun

1: 2a VS 2b (12 Tengah Malam, Amsterdam)

Ahad 27 Jun

2: 1A VS 2C (3 Pagi, London)

3: 1C VS 3D/E/F (12 Tengah Malam, Budapest)

Isnin 28 Jun

4: 1B VS 3A/D/E/F (3 Pagi, Seville)

5: 2D VS 2E (12 Tengah Malam, Copenhagen)

Selasa 29 Jun

6: 1F VS 3A/B/C (3 Pagi, Bucharest)

7: 1D VS 2F (12 Tengah Malam, London)

Rabu 30 Jun

8: 1E VS 3A/B/C/D (3 Pagi, Glasgow)

Suku-Akhir

Jumaat 2 Julai

Suku Akhir 1: Pemenang 6 VS Pemenang 5 (12 Tengah Malam, St Petersburg)

Sabtu 3 Julai

Suku Akhir 2: Pemenang 4 VS Pemenang 2 (3 Pagi, Munich)

Suku Akhir 3: Pemenang 3 VS Pemenang 1 (12 Tengah Malam, Baku)

Ahad 3 Julai

Suku Akhir 4: Pemenang 8 VS Pemenang 7 (3 Pagi, Rome)

Separuh Akhir

Rabu 7 Julai

Separuh Akhir 1: Pemenang Suku Akhir 2 VS Pemenang Suku Akhir 1 (3 Pagi, London)

Khamis 8 Julai

Separuh Akhir 2: Pemenang Suku Akhir 4 VS Pemenang Suku Akhir 3 (3 Pagi, London)

Akhir

Isnin 12 Julai

Pemenang Separuh Akhir 1 VS Pemenang Separuh Akhir 2 (3 Pagi, London)

-SUMBER-

Check Also

Live Streaming Italy vs England

Live Streaming Italy vs England

Live Streaming Italy vs England Final EURO 2020 akan berlangsung jam 3.00 pagi waktu Malaysia …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.